Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich

Oferujemy:

  • Polerki wibracyjne,
  • Polerki bębnowe,
  • Bębny gumowe,
  • Granulaty stalowe,
  • Nabijarki zegarmistrzowskie,
  • I inne narzędzia.
  • Wykonujemy seryjnie lub pojedyńczo drobne detale,
  • Rolerowanie osi, czopów, igieł itp. na rolerze HAUSER,
  • Proszek do polerowania,
  • Precyzyjne ostrzenie nożyków do ploterów, nożyków krążkowych itp.

Wszystkie narzędzia wykonane są
z najlepszych gatunków stali
narzędziowej.Oświadczam z pełną odpowiedzialnością że maszyny, Urządzenie Wibracyjne UW-5 i Polerka Bębnowa PB 3 spełniają wszystkie odpowiednie przepisy dyrektywy 2006/42/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 17 maja 2006 r. w sprawie maszyn, wdrożonej do prawa polskiego rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 21 października 2008 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn ( Dz. U. z dnia 7 listopada 2008 r. ) oraz dyrektywy 2006/95/WE dotyczącej wyposażenia elektrycznego przewidzianego do stosowania w niektórych granicach napięcia.
Janusz Przewoźniak

NARZĘDZIA JUBILERSKIE
Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich

Polerka wibracyjna UW- 5

Można ją wykorzystać do przeprowadzania wielu różnych operacji wykańczających. Oto kilka przykładów:
• szlifowanie i polerowanie kamieni szlachetnych
   i bursztynu,
• wygładzanie i polerowanie galanterii metalowej
   i biżuterii,
• polerowanie części z tworzyw sztucznych,
• Czyszczenie łusek.
Operacje te można przeprowadzić na mokro, także w kształtkach ceramicznych lub żywicznych, w granulacie stalowym, Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich igiełkach, itp. można zastosować stały przepływ wody. Lub na sucho w tzw. orzechu, wiórkach kokosowych, czy z dobrymi efektami w odpadach skórzanych. Lub w innych środkach własnego pomysłu. Dobra zasada bębnowania brzmi: przynajmniej 10 części liczonych objętościowo środków na jeden element biżuterii. Za dużo jednocześnie bębnowanych elementów powoduje zderzenia się ich ze sobą i pogorszenie obróbki wykańczającej.
Silnik 230 V i 60 W. Do pracy ciągłej. Bardzo cichy. Po godzinie pracy nie wyłącza się, tylko pracuje non-stop. Można regulować amplitudę wibracji, w zależności od ilości kg. wypełnienia misy.
Wibrator UW - 5 jest skonstruowany w ten sposób żeby nie przenosił wiele drgań na obudowę tylko na misę. Obudowa jest z grubej blachy stalowej, szeroka u podstawy, przez to wibrator mocno stoi na "nogach" a silnik jest opuszczony nisko i przeciwwaga powodująca wibrację znajduje się 4 cm od podłoża na którym stoi wibrator.
Misa o pojemności 5 l. mieści ok. 3 kg bursztynu lub do 20 kg granulatu stalowego. Wykonana jest z bardzo twardej jasnej mieszanki gumowej, jasne składniki nie brudzą wyrobów. Grubość dna misy a także w miejscu jej przykręcania wynosi ponad 1 cm.
Udzielamy rocznej gwarancji na nasze polerki,gwarancja nie obejmuje zużycia misy urządzenia wibracyjnego. Żywotność misy zależy od tego do czego jest używana. Gdy szlifujemy zgrubnie minerały na maksymalnej amplitudzie wibracji w twardym ścierniwie, to ścierniwo szlifuje nie tylko minerały ale także misę, zwłaszcza gdy początkujący szlifierze dolewają nieraz za dużo wody, albo nie przykręcają misy, wtedy przetrze się szybciej. Misy są częścią wymienną, po to są żeby się przecierały podobnie jak klocki hamulcowe w samochodzie. Misy przecierają się zawsze na dnie, bo tam spoczywa ciężar wsadu. Polecamy wtedy kupić w naszym zakładzie nową misę taniej, bez pokrywy, albo można je regenerować nawet we własnym zakresie. Na życzenie możemy zainstalować przeźroczystą pokrywę, lub odpływ do stałego przepływu wody. Więcej informacji podajemy w instrukcji obsługi. Zapewniamy serwis naprawczy lub wysyłamy potrzebne części.

 
Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich

Polerki bębnowe

Można wykorzystać podobnie jak wibracyjną do przeprowadzania takich samych operacji wykańczających, tylko w bębnach obrotowych. Na wózku napędowym mogą się obracać jednocześnie dwa bębny 1,5 l o większej średnicy.
Silnik 230 V i 60 W do pracy ciągłej. Bardzo cichy. Napęd z silnika przenoszony jest za pomocą sprzęgła gumowego, żeby wyeliminować tarcia i napięcia jak w napędzie na pasek. Nie potrzeba też co jakiś czas napinać paska bo go nie ma. Zapewnia to bardzo cichą pracę. Wałki napędzające obracają się w łożyskach ślizgowych fenolowo - tkaninowych, które są bardzo wytrzymałe i mają małe opory tarcia.

Bardzo dobrze nadają się nie tylko do polerowania biżuterii, ale także do czyszczenia łusek. Nasz klient mówi, że w naszej polerce w bębnie 3 l. we wsadzie 5 kg. kulek granulatu stalowego wyczyści 150 szt. łusek kaliber 308 w ciągu 1 godz.

 
Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich

Bębny gumowe

Wykonujemy pięć rodzajów bębnów z bardziej szlachetnej - jasnej gumy, ponieważ jasna guma nie brudzi wyrobów. Np. gumka do ścierania ołówka na papierze też jest jasna. Bębny wyciskane są na prasach w grubych stalowych formach. Wszystkie nasze bębny są wodoszczelne.

Nowość - bębny zamykane przeźroczystymi pokrywkami. Wzór Przemysłowy ® zarejestrowany pod nr 13096 w Urzędzie Patentowym R.P.

Pojemności:
• 1,5 l mniejszej średnicy 72 obr./min
• 1,5 l. większej średnicy 53 obr./min
• 3 l. 53 obr./min
• 6,5 l. 42 obr./min
• 3 l. 53 obr./min Bęben starego typu z nieprzeźroczystą pokrywką gumową.
   Z uformowanymi uszczelkami na bębnie i na deklu.

 
Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich

Polerka bębnowa

Bęben pojemności 1,5 l. mniejszej średnicy z przeźroczystą pokrywką 72 obr./min.
Gdy komora bębna jest sześciokątna, tak jak w naszych bębnach, wtedy obracający się bęben cały czas podrzuca wsad. Wtedy jest dobre polerowanie. Można to obserwować gdy jest przeźroczysta pokrywka. Gdy komora w bębnie jest okrągła wtedy nie ma tam polerowania.

 
Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich

Polerka bębnowa

Bęben pojemności 3 l. z przeźroczystą pokrywką 53 obr./min w naszych bębnach można szlifować i polerować na mokro w kształtkach ceramicznych i żywicznych w granulacie stalowym lub w igiełkach. Również na sucho w tzw. orzechu, wiórkach kokosowych i z bardzo dobrymi efektami w odpadach skórzanych, lub innych środkach własnego pomysłu.

 
Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich

Polerka bębnowa

Bęben pojemności 6,5 l. z przeźroczystą pokrywką 42 obr./min.
Komora tego bębna jest ośmiokątna i bardzo optymalna - głębokość i szerokość komory są zbliżone.
Dobra zasada bębnowani brzmi: przynajmniej 10 części liczonych objętościowo środków, na jeden element biżuterii. Za dużo jednocześnie bębnowanych elementów powoduje zderzania się ich ze sobą i pogorszenie obróbki wykańczającej. Im większa jest średnica bębna tym lepsza i szybsza obróbka, bo nacisk wsadu na obrabiane przedmioty jest większy.

 
Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich

Granulat stalowy

Ze stali chromowej, jest bardzo dobrze wypolerowany. Ale musi być cały czas zanurzony w wodzie z dodatkiem amoniaku, lub z dodatkiem płynu do stali chromowej. Są to wałeczki od ø 1,8 do ø 2,5 długość 7-15 mm. mają zaokrąglone końce. Polerują tak jak kulka.
Najlepsza praca w takiej wielkości bębnach obrotowych jest wtedy, gdy są one wypełnione w 2/3 objętości. I tak optymalna ilość granulatu stalowego do bębnów 1,5 l. to 4 kg.
Do bębnów 3 l. - 8 kg do bębna 6,5 - około 15 kg.
Do wszystkich naszych maszyn zapewniamy serwis naprawczy, lub wysyłamy potrzebne części np. Dekle, łożyska ślizgowe, silniki, sprężyny, nóżki gumowe, itp.
Więcej informacji zamieszczamy w naszych instrukcjach obsługi.

 
Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich

Proszek do polerowania wykańczającego

 

 
Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich

Kółka filcowe do polerowania

Kółka filcowe do polerowania ø62 gr.20 z filcu wełnianego obecnie już nie produkowanego.

 
Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich

Tokarka do wytaczania obrączek

Tokarka ta służy do wyrzynania, grawerowania i rozcinania obrączek falą o różnych wzorach a także do toczenia i fazowania na okrągło, po wyjęciu krzywki z falą.


Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich
 
Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich

Wzory obrączek

11 wzorów fali - 8 fal, 6 fal, 4 fale, 3 fale i 1 fala na obwodzie. Symetryczne i niesymetryczne.O rożnych amplitudach. Podzielnica na 24 do nawiercania gniazd do włożenia kamieni ozdobnych.

 

Przyrządy do robienia obrączek, metodą z kapsla

Tą metodą można zrobić parę obrączek na poczekaniu. Nie potrzeba też dużo miejsca w pracowni, bo niepotrzebna jest rozwalcarka.

Posługując się kompletem wykrojników i przetłoczników, robimy półfabrykat obrączki w dwóch operacjach:
1. Wycięcie wykrojnikiem pełnego kółka.
2. Przetłoczenie kółka przez przetłocznik na gotowy rozmiar, również szerokość i grubość ścianki obrączki.

Możemy wykonać różne grubości ścianki obrączki co 0,15 mm. np. 0,85; 1 mm; 1,15; 1,3; 1,45; itd. nawet do 2 mm i grubsze. Również dowolne szerokości obrączek nawet ponad 10 mm. Biorąc stempel i matrycę z większego lub mniejszego rozmiaru.

Matryce są wykonane z odpowiedniego materiału i po przetłoczeniu powierzchnia obrączki jest wybłyszczona. Następnie odcinamy na tokarce dno kapsla i zdobimy obrączki wg życzeń klienta.


Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich
 
Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich

Zakuwacze do kamieni

Zakuwacze, matowniki. zagławiacze kornów wykonane są z najlepszych gatunków stali narzędziowej i hartowane. Wymiary są nacechowane.

 
Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich

Punktaczki do matowania

2 rodzaje piasku - kuleczkowy i dziobaty.

3 rodzaje prążków.

 
Producent narzędzi jubilerskich i zegarmistrzowskich

Przyrząd do lutowania

Przyrząd do lutowania oprawek koszyczkowych do kamieni.

Przyrząd jest uniwersalny. Jest to podzielnica ∠ 20 ° przy pomocy której można lutować oprawki do kamieni dużych i małych, okrągłych, owalnych kaboszonów, kwadratowych itp.

Składają sie z 2, 3, 4, 6 lub 8 drucików (łapek).